EGR VOŽTUVAS VALOM AR PROGRAMUOJAM?

Ką daryti jeigu staiga nebeveikia Egr Vožtuvas? Kokie sprendimai? Skaitykite ir susidarykite naują nuomonę - padėsime tai padaryti su argumentais. Viskas apačioje.

egr voztuvas

Egr vožtuvai – ką reikia žinoti?

Atlikus automobilio diagnostiką nustatė, kad neveikia Egr vožtuvas? Naujo Egr vožtuvo kaina labai didelė? Nežinote ar apsimoka valyti Egr vožtuvą? Nenusminkite – mus rasite visur…

Egr vožtuvų išprogramavimas, kitaip Egr vožtuvo programinis išjungimas Vilniuje Kaune ir Klaipėdoje – su profesionaliais ECU korekcijos sprendimais ir amžina garantija mūsų atliktiems darbams!

Taip pat, esant pageidavimui galime atlikti Egr valymo darbus. Mes suprantame, kad visi mes skirtingi ir mūsų norai būna įvairiausi.

11 dalykų, kuriuos reiktų žinoti – žemiau…

Todėl tikrai su klientais nesiginčyjame. Tiesa… Kartais padeda ir Egr vožtuvo valymas. Kartais gali padėti ir Jūsų atveju.

Reikalinga Egr vožtuvo diagnostika ar viso automobilio diagnostika patikra? Norite mūsų nuomonės? Padėsime ir šiuo klausimu. Atliksime išsamią variklio diagnostiką, o ne vien tikrinsim Egr.

Įsidėmėkite! Jeigu atliekamas Chip Tuning variklio galios didinimas – reikia visada atkreipti dėmesį į Egr būklę. Na bet mes apie tai kalbamės pas save servise vietoje su klientais.

Tel.: +370 670 12120

1.

EGR VOŽTUVO VALYMAS – VERTA VALYTI EGR VOŽTUVUS?

Mūsų labai dažnai klausia klientai: „Kiek kainuoja egr vožtuvo valymas?” Atsakysime paprastai – egr vožtuvų valymo kaina prasideda nuo 30,- Eurų ir gali kainuoti ir 60,- ir 80,- ir 100,- ir 200,- Eurų. Viskas priklauso nuo automobilio markės, modelio ir kur giliai jis paslėptas…

Egr valymo kaina skiriasi nuo automobilio markės ir modelio

Viskas priklauso nuo automobilio markės ir modelio. Vienas egr vožtuvas išimamas per keletą minučių, o kitas gali būti išimtas tik per 4 valandas. Čia visas kainos skirtumas. Tačiau ar verta atlikti egr vožtuvo valymą iš tikrųjų? … 

Kiek nuvažiuosite po egr valymo pasakyti negali niekas

Šioje vietoje niekas negali pasakyti apie vožtuvo valymo naudą, nes… jeigu jau automobilio variklio valdymo blokas užfiksavo egr gedimą – reiškia egr darbas jau nebesuvaldomas elektronikos.

Egr valyti  reikia tada, kai dar viskas gerai veikia

Tai taip pat reiškia, kad nėra jokios garantijos, kad po atlikto valymo procedūros – efektas bus ilgalaikis. Vienintelis atvejis, kuomet apsimoka valyti egr vožtuvą – tai valymas dar tada, kada jis nėra sugedęs.

Tačiau paradoksas tame, kad tokių darbų niekas neprašo daryti profilaktiškai… nors reikėtų…

Kai atliekamas Chip Tiuningas ir nenorima programuoti Egr vožtuvo – Egr valymas būtina procedūra!

Nebent žmogus kažkada buvo susidūręs su egr vožtuvo problema, o dabar nusipirko kitą automobilį ir žinodamas šią silpną dyzelinio variklio vietą, prie viso techninio aptarnavimo, paprašo išvalyti išmetamųjų dujų grąžinimo į degimo kamerą  vožtuvo mechanizmą.

Tokiu būdu egr vožtuvo ilgaamžiškumas prailginamas ne vieną kartą.

chip-tuning-tun-lt

2.

SUGEDO EGR VOŽTUVAS – KIEK GALIU DAR VAŽINĖTI?

Žinoma, sugedęs egr vožtuvas nesugadins variklio taip staigiai, kaip koks turbokompresoriaus gedimas, po kurio variklis gali subyrėti staiga į šipulius.

Tačiau daugelis važiuoja net su sugedusia turbina, nors senai žino, kad reikalingas turbinos remontas. Daugelis taip pat važinėja ir su sugedusiu egr vožtuvu, nepaisant to, kad bet kuriuo momentu gali padaryti avariją.

Kalba eina apie situaciją, kuomet automobilis „išeina ant lenkimo” ir staiga dingsta trauka. Taip pat reikia žinoti ir dar vieną blogybę, ką gali pridirbti vairuotojo delsimas.

Tai – užsikimšęs dpf filtras. Turbūt įdomu būtų sužinoti kaip susijęs šis egr vožtuvo gedimas su nepataisomai užkištu suodžių filtru? Daugelis sako, kad yra tokia paslauga, kaip dpf filtro valymas… Tačiau niekas nenori valyti Dpf suodžių filtro 4 kartus per metus po 300,- Eur.

3.

KAIP EGR VOŽTUVAS SUGEBA UŽKIMŠTI DPF SUODŽIŲ FILTRĄ?

Visų pirma turbūt reiktų pradėti nuo to, kad jeigu egr vožtuvo problemą galima išspręsti greitai ir gana nebrangiai jį išprogramuojant, tai užsikišusio dpf fap filtro problemos sprendimas padidins jūsų išlaidas dar mažiausiai ,- 100,- eurų.

Tačiau jeigu sugalvosite nusipirkti naują dpf suodžių filtrą ir norėsite originalo, o ne lenkiško ar vokiško pakaitalo su kinietiškais viduriais, pakrapštyti piniginę tikrai reikės – nes kaina gali siekti ir 1000,- ir dar daugiau.

Pavyzdžiui paimkime Audi Q7 automobilį 4,2 varikliu. Ten stovi du dpf filtrai. Abu originalūs suodžių filtrai Jums gali kainuoti netoli 2000,- Eurų ir tai turbūt su nemaža nuolaida…

4.

GRANDININĖ REAKCIJA – KAI SUGENDA EGR VOŽTUVAS

Iš tikrųjų čia viskas vyksta gana paprastai. Sugedus egr vožtuvams, automobiliai dažniausiai pereina į avarinį režimą. Avarinio režimo metu, variklio valdymo blokas riboja galingumą, atjungia turbiną ir įpurškia į degimo kamerą daugiau dyzelio.

Tai reiškia, kad važinėjant tokiu režimu oro ir kuro mišinys iki galo pilnai nesudegs.

Nesudegę dyzelino angliavandeniliai keliauja į suodžių filtrą ir… Jeigu dpf filtras jau ir taip ant ribos, užsikimšti jis gali nuvažiavus net keletą šimtų kilometrų.

Vien tik nesudegęs kuras nėra pagrindinė dpf filtro užsikimšimo priežąstis. Pagrindinė priežąstis – tai dpf filtro sklandžios regeneracijos proceso išnykimas. Sutrikus šiam procesui – garantuotas ir dpf filtro užsikimšimas. O po to – dažnai ir variklio remontas Taigi, viskas labai paprasta – kaip 2×2 !

5.

NAUJAS EGR VOŽTUVAS – KAINA?

Kiek kainuoja naujas egr vožtuvas? To klausia mūsų kas antras vairuotojas, kuriam sugedo egr’as. Žinoma, toks klausimas pasako keletą dalykų apie štai ką:

  • Žmogui nebuvo iki galo išaiškinta, kas yra egr vožtuvas; kam reikalingas egr vožtuvas; ir ar yra nors kokia nauda varikliui, jeigu jis nusipirks naują egr vožtuvą…
  • Greičiausiai buvo pasiūlytas tik vienas sprendimas, kaip geriausias ir neginčyjamas – tai naujo egr vožtuvo pirkimas. Tikslas greitai uždirbti keletą eurų už pakeitimą ir dar keletą už egr vožtuvo pardavimą.
  • Iš profesionalios pusės žiūrint, mes manome, kad klientas bet kuriam automobilio remontui, turi turėti galimybę rinktis visas bet kokio remonto alternatyvas…

Tokią išvadą mes darome visada, jeigu klausiama kokia egr kaina. Nes… turintis visą informaciją apie egr probelmos sprendimus, nei vienas dar neklausė egr kainos.

6.

AR EGR VOŽTUVAS REIKALINGAS?

Nes visi iki vieno jau žino, kad egr vožtuvo paskirtis saugoti aplinką – variklio resurso ir visų jo mechaninės grupės komponentų sąskaita. Nors vyrauja labai įdomi nuomonė (žinoma internetinė nuomonė), kad kažkokiu būdu egr vožtuvas reikalingas tam, kad varikliui nuo jo geriau būna.

Tačiau yra dar ir kita nuomonė – labiau realistiška. Labai dažnai pasitaiko grandininė reakcija, kai blogai veikiantis Egr Vožtuvas gali būti ta priežastis, dėl kurios reikalingas variklio remontas. Apie visa tai atskira istorija ir atskiras straipsnis.

Mes puikiai žinome apie tai ir galime paaiškinti kodėl iš kur ši teorija atsirado ir kurioje vietoje ją sugalvojęs žmogus smarkiai suklydo. Apie tai skaitykite čia https://www.chiptun.lt/ar-galima-isprogramuoti-egr-voztuva/

7.

KIEK KAINUOJA NAUJAS EGR VOŽTUVAS?

Didelė dalis vairuotojų nors ir žino, kad geriausias sprendimas yra egr vožtuvo išprogramavimas, vistiek nori sužinoti kokia jų automobilio egr vožtuvo kaina.

Žinoma, jeigu kalba eina apie senesnių kaip 2001 metų automobilių vakuminius vožtuvus, apie programavimą negali būti nė kalbos, jeigu pagrindinis faktorius yra kaina.

Nors yra norinčių pašalinti programiškai ir vakumu valdomus egr vožtuvus. Naujo vakuminio egr vožtuvo kaina dažniausiai svyruoja apie 100,- Eurų, todėl dažniausiai perkamas naujas Egr’as.

Automobiliai, kurių pagaminimo metai prasideda nuo 2002 metų beveik visi „ginkluoti” elektriniais egr vožtuvais. O jų kaina jau prasideda nuo 150,- ir gali siekti net 600,- 700,- Eurų. Žinoma, šios kainos – tai originalaus egr vožtuvo kainos.

8.

AR VERTA PIRKTI NEORIGINALŲ EGR VOŽTUVĄ?

Jeigu norima automobilį greitu laiku parduoti, kai kuriais atvejais galbūt verta pirkti ir neoriginalų kinietišką pakaitalą. Kiek laiko tarnauja egr vožtuvai pakaitalai?

Pagal mūsų praktiką galime drąsiai teigti, kad neoriginalaus egr vožtuvo tarnavimo laikas svyruoja nuo 6 mėnesių iki 1,5 metų.

Žinoma, tai nėra taisyklė, tačiau originalus egr vožtuvas ir pakaitalas savo kokybe skiriasi kaip diena nuo nakties. Apie tai daug pasako ir kainos skirtumas…

9.

NAUDOTAS EGR VOŽTUVAS – AR VERTA PIRKTI?

Jeigu reikia rinktis, kokį egr vožtuvą pirkti – naudotą originalų ar naują pakaitalą – atsakymas vienareikšmis. Visada didesnė tikimybė, kad problema bus išspręsta ilgesniam laikui tik su naudotu egr vožtuvu. Žinoma, išorinis naudoto egr vožtuvo vaizdelis irgi pasako nemažai…

10.

EGR VOŽTUVO IŠPROGRAMAVIMAS

Yra keletas būdų, kaip išspręsti neveikiančio egr vožtuvo problemą programiškai. Yra du keliai – vienas labai pigus ir kainuoja iki 50,- Eurų kitas profesionalus ir atliekamas rankiniu metodu kiekvienam automobiliui individualiai. Toks darbas svyruoja nuo 100,- eurų iki 150,-  naujausiems modeliams.

Toks Egr vožtuvo išprogramavimas garantuoja, kad egr vožtuvas bus išjungtas taip, kad programuojant ECU algoritmą, nebus paliestos nereikalingos vietos ir viskas veiks taip, lyg automobilyje niekada nebūtų šios detalės.

Pigų išprogramavimo metodą renkasi dažniausiai tie, kas nori sutaupyti 50,- eurų ir po to pardavinėti automobilį. Na… Taip jau yra… Dauguma stengiasi sutaupyti remontuojant automobilį ir daro viską kuo pigiau.

Reiktų paminėti dar vieną dalyką, kuris liečia naujus automobilius su AdBlue sistemomis. Dažnai ir daug kas atjungdami Egr palieka veikiančią AdBlue sistemą. Ko pasekoje bus reikalingas neužilgo ir AdBlue remontas arba Adblue išprogramavimas.

11.

DĖL KO SUGENDA EGR VOŽTUVAI

Kodėl genda egr vožtuvai? Tokį klausimą taip pat girdime labai dažnai iš savo klientų. Atsakymas čia taip pat nėra labai sudėtingas.

Visų pirmiausia – tai suodžiai. Šiaip apskritai, suodžiai yra tokia cheminė medžiaga, kuri reaguoja beveik su viskuo kas aplinkui.

Šiuo atveju, suodžiai pažeidžia mechaninę egr vožtuvo dalį, ko pasekoje egr vožtuvo sklendės mechanizmas pradeda strigti.

Tokį gedimą fiksuoja variklio valdymo blokas ir mes turime nebetraukiantį automobilį ir Degančią Check Engine lemputę prietaisų skydelyje

Tel.: +370 670 12120